Celozrnná ciabatta se sušenými rajčaty

Share on Facebook
12 porcí
1 / 5náročnost
70 min

Ingredience:

  • 450 g pšeničné celozrnné hladké mouky Pernerka (můžete dát celozrnnou špaldovou hladkou Pernerku nebo i pšeničnou hladkou Pernerku) 
  • 350 ml vlažné vody
  • 1 lžička soli 
  • 8 lžic olivového oleje (využijte olej ze sušených rajčat)
  • 8 plátků sušených rajčat 
  • ½ sáčku sušeného droždí

Tipy a Triky:

  • Pokud uděláte ciabattu pouze z hladké pšeničné mouky, bude mít velká oka.
  • Sušená rajčata můžete zaměnit třeba za olivy a rozmarýn – variacím se meze nekladou

Postup:

Sušená rajčata si nakrájíme na malé kousky a společně se všemi ingrediencemi smícháme. Těsto je hodně „hydratované“/lepivé, takže se toho nelekejte. Necháme kynout na teplém místě cca 45 minut (pokud to bude o něco déle, tak nevadí).   

Vykynuté těsto dáme na pomoučený vál a párkrát opatrně „přeložíme“ jako těsto chlebové. Je dobré mít navlhčené prsty, aby se vám těsto nelepilo. Konzistence tohoto těsta je hodně tekutá a lepivá.  

Obecně je toto italské pečivo taková placka, ale pokud si uděláte lodičku z pečícího papíru (konce pečícího papíru propíchněte párátkem, aby papír držel tvar), tak zajistíte, že se vám těsto při pečení nerozteče do stran a ciabatta bude krásně vysoká. Z těsta můžete také udělat 12 malých bochánků a péct tímto způsobem, aby bylo pečení rychlejší.

Pečeme v předehřáté troubě na 230 stupňů. Pokud pečeme vcelku (jednu velkou ciabattu) doba pečení je cca 30 minut. Pokud pečeme bochánky, tak stačí 15 minut.

Recept připravila @alishaeasycooking

Chcete mít ve spíži dostatek Pernerek? Objednejte si je v našem e-shopu na adrese https://eshop.pernerka.cz.Nakupte online přes náš e-shop

 

KOUPIT PERNERKU V E-SHOPU

 

KDE KOUPÍTE PERNERKU

Naše mouky jsou dostupné ve stálé nabídce u níže uvedených prodejců.

 

A u mnoha dalších drobných prodejců...PERNERKA VE SPECIÁLNÍCH AKCÍCH

Naší mouku Pernerku si také můžete zakoupit ve speciálních akcích u těchto vybraných řetězců po celé republice a na Slovensku.

Tyto webové stránky využívají k zajištění funkčnosti stránek a k analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním těchto stránek s tím vyjadřujete souhlas.